Ustronie Morskie

img
img

 

Ustronie Morskie, to jedna z piękniejszych miejscowości uzdrowiskowych północnej Polski. Oddalona o 15 km od Kołobrzegu i 29 km od Koszalina oferuje spokój i odpoczynek od miejskiego zgiełku. Turyści przyjeżdżają tu przez cały rok, aby podziwiać wyjątkowe krajobrazy, wsłuchiwać się w szum morza i oddychać powietrzem bogatym w jod i biopierwiastki.

Latem w miasteczku panuje typowy wakacyjny zgiełk. Turyści wykorzystują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, plażowania i kąpieli morskich. Promenada staje się uliczką handlową pełną straganów i małych sklepików. Sklepiki czynne są do późnej nocy, a turystów spotkać można tu o każdej porze.

Wieczory w Ustroniu Morskim to okazje do podziwiania zachodów słońca, spacerów i spędzania wolnego czasu w licznych pubach, kafejkach, ogródkach i restauracjach. Każde z miejsc ma swoją niepowtarzalną atmosferę, każdy znajduje tu coś dla siebie.

Prawdziwy urok Ustronia Morskiego odkrywa się jednak po sezonie letnim. Ciepłe prądy morskie utrzymują tu przez cały rok względnie wysoką temperaturę. Miasteczko jest prawdziwą oazą europejskiego klimatu umiarkowanego. Klimatu najbardziej optymalnego dla zdrowia i czynnego wypoczynku. Pobyt w Ustroniu to 24 godziny na dobę naturalnej inhalacji jodowej. Walory klimatyczne i uzdrowiskowe tego miejsca doceniane są od ponad 200 lat w całej Europie.

Specyficzną cechą klimatu miasteczka jest występująca w powietrzu wysoka zawartość jodu, wykazującego lecznicze właściwości w terapii górnych dróg oddechowych. Najkorzystniejsze warunki do inhalacji występują na plaży podczas bryzy morskiej i sztormów.

Czynny wypoczynek w Ustroniu Morskim możliwy jest przez cały rok. Można tu uprawiać sporty wodne, wędkarstwo nadbrzeżne, jazdę konną. Miłośnicy turystyki pieszej i rowerowej mogą korzystać ze specjalnie wyznaczonych szlaków turystycznych, ciągnących się wzdłuż wybrzeża morskiego. Do dyspozycji turystów pozostają boiska sportowe, korty tenisowe, sala gimnastyczna oraz sprzęt pływający. Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno-widokowe motolotnią, a także skoki spadochronowe, organizowane na terenie lotniska w Bagiczu.

Sama miejscowość, jak i jej okolice bogata jest w liczne zabytki architektury. W położonym nieopodal Rusowie warto obejrzeć gotycki kościółek i sporo zabytkowych chat, a w Strzepowie - położony na wzniesieniu neogotycki Kościół i neobarokowy pałac.

Dom Wczasowy Relax Inn położony jest w nadmorskim pasie uzdrowiska i znajduje się w otoczeniu zielonych wydm należących do strefy chronionego krajobrazu. Bogactwo przyrody przypomina o naturalnym charakterze tutejszego regionu i zaprasza na długie spacery. Niedaleko stąd rośnie najstarszy polski dąb "Bolesław" i niewiele od niego młodszy dąb "Warcisław". Z balkonów ośrodka rozciąga się przepiękny widok na otwarte morze, od którego dzieli turystów zaledwie kilkanaście kroków. Ulica Bolesława Chrobrego, na której zlokalizowany jest dom wczasowy, jest jedną z najważniejszych ulic miasteczka i biegnie równolegle do promenady.

Uzdrowisko
Wakacje w Ustroniu Morskim to wspaniałe możliwości różnorodnego spędzania wolnego czasu. Oprócz słonecznych kąpieli przybywający tu turyści mają niepowtarzalną okazję uprawiania licznych sportów wodnych, a wielbiciele pieszych wędrówek mogą wybrać się oznaczonymi szlakami w najbardziej urocze zakątki tego pięknego miejsca. Warto zajrzeć nad Czerwoną Rzeczkę położoną tuż przy samej plaży i przespacerować się wzdłuż nadbrzeżnego mola. Z kolei miłośnicy rowerów mogą wybrać się do położonych nieopodal Gąsek, Mielna czy Chłopów, do których dojechać można wąskim pasmem nadmorskiego lasu.

Sanatoryjne i uzdrowiskowe walory Ustronia Morskiego doceniane są od ponad 200 lat. Umiarkowany klimat, niskie średnie amplitudy i względnie wysoka temperatura przez cały rok są najbardziej optymalne dla zdrowia i czynnego wypoczynku. Pobyt w Ustroniu to 24 godziny na dobę naturalnej inhalacji jodowej połączonej z przebywaniem w warunkach najbardziej optymalnych dla organizmu.

Powietrze wypełnione jest wysoką zawartością jodu i korzystnych dla zdrowia biopierwiastków.
CIEKAWOSTKA:
Ustronie Morskie zajmuje trzecie miejsce w rankingu światowym wśród miejscowości o najwyższej zawartości JODU w powietrzu...